Yenidoğan Fotoğrafçılık Eğitimi

Yenidoğan Fotoğrafçılık Eğitimi

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Eğitimi

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Eğitimi

 

 

Yenidoğan fotoğrafçılığı ile ilgili bu işe yeni başlayan fotoğrafçı arkadaşlarımızdan sıklıkla eğitim talebi mailleri alıyorduk.Önceleri çekimlerimize 3. kişiyi dahil etmek fikrine pek sıcak bakmadığımız için, uygulamalı eğitim taleplerine olumlu cevap veremedik.

Photoline dergisinin Ekim-Kasım sayısında ”Yenidoğan Fotoğrafçılığı” hakkında yazımız yer almıştı.Ayşegül Özdemir de Photoline dergisindeki yazımızla bize ulaşanlardan.Bize sıcacık bir mail attı.O da bu işe yeni başlayanlardan.En önemlisi çok hevesli, çok kararlı.Zaten tüm enerjisi bize gönderdiği maile sinmiş ve okurken bize geçmişti.Dolayısıyla bir çekimimize dahil etmeye karar verdik.

Ayşegül Özdemir Trabzon’da fotoğrafçılık yapıyor.Hem mesafeyi, hem onun çekimlerini de göz önünde bulundurunca planlama yapmak  zordu.Uygun zaman ve çekim için bir süre beklemek gerekti.Ayşegül için en verimli olacağını düşündüğümüz bir çekim için onu İstanbul’a davet ettik.Bir yandan da herhangi bir sebeple çekimin ertelenmemesini diledik.

Kararlaştırıdğımız günün sabahında Ayşegül ile buluştuk.Zaten Ayşegül’de sıcacık bir insan, sanki tanışıyormuş gibiydik.Çekim öncesi önce kahvaltı eşliğinde biraz sohbet ettik, biraz çekim öncesi ön bilgi verdik.Ardından çekim için bebeğin evine gittik.Tüm stüdyo kurulum aşamasında beraber hareket ettik.Ayşegül zaman zaman bize yardım etti, zaman zaman backstage fotoğraflar  çekti, zaman zaman da kendisi de bebeğin fotoğraflarını çekti.Mümkün olduğunca bu iş hakkında bildiklerimizi ve uyguladıklarımızı anlattık, gösterdik.Bebeğin yenidoğan fotoğraflarını çekerek uygulama yapmaya imkanı oldu.

Eğitimin sonunda birbirimizi tanımaktan mutlu ve çekim sebebiyle yorgunduk ve başladığımız gibi sohbet eşliğinde yemek yiyerek günü tamamladık.

Ayşegül Özdemir’e bundan sonraki fotoğrafçılık hayatında başarılar diliyoruz.Bizim de ilk öğrencimiz olduğu için bize uğur getireceğini düşünüyoruz.

Yenidoğan fotoğrafçılığına yeni başlayanlar ve uygulamalı eğitim almak isteyenler info@morizphotography.com’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Eğitimi

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Eğitimi

3 Yorum

  1. Sevgili Yasemin ve Gözde; sizinle olmak çok büyük zevkti, inşallah tekrar görüşmek dileğiyle. Sizleri özledim.. Sevgiler

    • moriz

      Ayşegülcüm;
      İnan bizim içinde seninle olmak çok keyifliydi.İkizlerini çok öperiz :) İstanbula geldiğinde yine görüşelim.Malum Trabzon geizmizde ilk duragımız sensin :)

  2. çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>