Yenidoğan Fotoğraf Sergisi

Yenidoğan Fotoğraf Sergisi

Yenidoğan fotoğraflarımızdan oluşan sergimiz 27 Aralık 2013 -03 Ocak 2014 tarihleri arasında 10. lokasyonumuz olan Nautilus Alışveriş Merkezi’nde sizlerin ziyaretini bekliyor olacak.

‘’ 41 Kere Masallah ‘’ Yenidogan Fotograf Sergisi

Bu sergi Moriz Photography tarafından çekilen, 41 adet yenidoğan fotoğrafından oluşur. Fotoğraflardaki bebeklerin çekimleri anne karnındaki formunu koruduğu doğumdan sonraki ilk 15 gün içerisinde yapılmıştır.Moriz Photography ,2 fotoğraf aşığı, 2 farklı bakış açısı,2 dost kişiden oluşur.Fotoğraf, önceleri onlar için tutkulu bir hobidir, şimdi ise enerjilerini birleştirip tutkuyla yaptıkları işleridir.Perakende sektörünün yoğun çalışma hayatında yöneticilik yapmış olmaları diğer ortak noktalarıdır. Hayatı, yaşamayı, insanları, paylaşmayı, gezmeyi, gülmeyi, sevmeyi severler. Düğün, doğum, yenidoğan fotoğraflarının yanısıra şirketler için de fotoğraf çekerler.

Yenidoğan fotoğrafları, özellikle Amerika’da oldukça yaygın bir fotoğraf dalıdır, Türkiye için ise yeni bir uygulamadır.Doğumdan sonraki ilk 15 gün içerisinde çekilmesi en büyük özelliğidir.Çok hassas geçen 4-5 saatlik bir çekim yapılır.Çekim, anne karnından sonra bebek için en güvenilir yerde annesinin yanında, evinde gerçekleşir.Evin en iyi ışık alan odası uygun sıcaklığa getirilerek bebek için küçük bir stüdyo ortamı hazırlanır ve çekime başlanır.

Hiçbir bebek çekiminde flaş kullanılmaz.Tüm çekim sürecinde bebeğin keyfinin yerinde ve huzurlu olması esastır.Henüz doğum yapmış ve çok hassas duygularla bebeğinin üzerine titreyen annenin güveni de çok önem verdiğimiz bir diğer detaydır.Dünyaya henüz gelmiş ve bağışıklık sistemi daha güçlenmemiş bebek için tüm hijyenin sağlanması, fotoğraf çekerken bebeğe son derece özenli davranılması bilinciyle tüm çekim gerçekleşir. Çekim öncesinde konsept tasarlanır, kullanılacak ekipman Moriz Photography tarafından getirilir. Çekimlerde kullanılan bereler Moriz tarafından tasarlanıp üretilmiştir. Tüm fotoğraflar sevgiyle ve özenle çekilir.

Gözde Seyrek Oral & Yasemin Koçbıyık

Moriz Photography

Nautilus Yenidoğan Fotoğraf Sergisi

Nautilus Yenidoğan Fotoğraf Sergisi

2 Yorum

  1. Burcu koç

    Selam fotoğraflarınıza bayıldım, yalnız benım bebeğim 2aylık oldu bu fotolar çekilebilir mi , birde ben Tekirdağ çerkezköydeyim, maliyet olarak ne kadar olur bana mail atarmısınız, teşekkür ederim

    • moriz

      Burcu Hanım Merhaba; yendioğan fotoğraflarımız 15 günlükken çekiliyor.Sizin için aile çekimi uygun olacaktır.Eğer aile çekimi arzu ederseniz mailimizden yada telefonla bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>